Stowarzyszenie LGD Krajna nad Notecią zaprasza w najbliższą niedzielę 20 listopada 2016 r. na IV edycję konkursu pod nazwą „Kulinarna Krajna”

Śr
16-11
2016
16-11-2016
plakat_A3_kulinarna_krajna_bp_kor00.jpg

Kulinarne zmagania kół gospodyń wiejskich w Szydłowie

Stowarzyszenie LGD Krajna nad Notecią zaprasza w najbliższą niedzielę 20 listopada 2016 r. na
IV edycję konkursu pod nazwą „Kulinarna Krajna”, który odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Szydłowie. Początek o godzinie 15.00, wstęp wolny.

W imprezie wezmą udział koła gospodyń wiejskich z obszaru działania LGD oraz wyjątkowo w tym roku Koło Gospodarzy Wiejskich z Szydłowa. Motywem przewodnim konkursu będzie kapusta, która musi się znaleźć w każdym prezentowanym przez KGW produkcie.

Przygotowane przez zakwalifikowane koła potrawy wezmą udział w konkursie i zostaną ocenione przez jury powołane przez LGD Krajna nad Notecią. Najlepsze potrawy zostaną nagrodzone.
Celem kuchennych rywalizacji jest zachowanie, prezentacja oraz promocja dorobku kulinarnego naszego regionu, a także pobudzenie zaangażowania lokalnych społeczności w rozwój obszaru Krajny z wykorzystaniem zasobów naturalnych i kulturowych. Zadanie przyczyni się do wymiany dobrych praktyk i doświadczeń w zakresie upowszechnienia tradycyjnej kuchni regionalnej. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna nad Notecią wspólnie z Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie.
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” w ramach działania  „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.