„ZŁOTE GODY” – Jubileusz 50-lecia małżeństw.

Pn
21-11
2016
21-11-2016
IMG_3832.JPG

 

 

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka.

Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie, chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: i tych rodzinnych i materialnych, a często i zdrowotnych. Jednak, jak widać: jest to możliwe…To wielki dar od Boga i losu móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem 50 lat.

Żywym tego dowodem byli Jubilaci, którzy w 1966 r. powiedziało sobie sakramentalne „tak”, a w piątek (18 listopada) świętowali swoje „Złote Gody”.

W gronie Szanowanych Jubilatów  znaleźli się Państwo:

Zofia i Jan Kowalscy zam. Dębówko Nowe

Krystyna i Józef Jankowscy zam. Nieżychowo

Stanisława i Leonard Góra zam. Białośliwie

Leonia i Andrzej Adamczyk zam. Białośliwie

Teresa i Zenon Jankowscy zam. Białośliwie

Felicja i Jan Białeccy zam. Białośliwie

Bronisława i Jan Panek zam. Białośliwie

Urszula i Andrzej Oślizło zam. Białośliwie

Stanisława i Jan Krauze zam. Nieżychowo

W obecności Wójta Gminy Krzysztofa Rutkowskiego, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Pani Beaty Szalbierz oraz Pani Wiolety Kowalak odbyła się uroczystość, podczas której małżeństwa te otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki. Pary podziękowały sobie nawzajem, za to, że dzięki miłości ich małżeństwa są szczęśliwe i trwałe.

Uroczystość dopełnił występ artystyczny, podczas którego wierszem i piosenką przypomnieliśmy naszym jubilatom etapy rozwoju ich miłości.
Na instrumentach klawiszowych grały dzieci: Jowita Frieske oraz Kamil Zalewski, na akordeonie młodzież - Michał Wikariak, Miłosz Częstochowski oraz Pani Małgorzata Częstochowska. Pani Małgosia odśpiewała dla jubilatów piosenkę "Windą do nieba" przy akompaniamencie gitary, na której grała Weronika Zawadzka.
Serdecznie dziękuje wszystkim występującym, a naszym drogim parom życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych razem.