Wt
22-12
2015


Warsztaty projektowania i wytwarzania biżuterii szklanej

22-12-2015

W dniu 15.12.2015r. Biblioteka Publiczna Gminy Białośliwie, wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu zainteresowanych zorganizowała jednodniowe warsztaty projektowania i wytwarzania biżuterii szklanej. Warsztaty odbyły  w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Białośliwiu. Do prowadzenia zajęć organizator zakontraktował  animatora kultury, pedagoga i rękodzielnika Panią Martę Jędrus.

Nabór uczestników odbył się poprzez ogłoszenia zamieszczone na tablicach ogłoszeń poszczególnych sołectw Gminy Białośliwie, podanie informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy Białośliwie i ogłoszenia zamieszczonego w budynku GOK Białośliwie.

 Uczestnictwo w warsztatach było bezpłatne.

Warsztaty rozpoczęły się od części teoretycznej, podczas której prowadząca zapoznała uczestników z elementami historii tworzenia biżuterii rękodzielniczej z metalu i szkła. Następnie podczas prezentacji multimedialnej uczestnicy poznali techniki  tworzenia biżuterii, a podczas ćwiczeń wprowadzających poznali zasady kompozycji i doboru materiałów oraz barw.

Praktyczna część obejmowała takie etapy tworzenia biżuterii jak: szkic projektu, selekcja i komponowanie materiałów, wykonanie ozdoby.

Podczas trwających ponad 3 godziny zajęć uczestniczki, bo udział wzięły w nich  - ku rozczarowaniu organizatorów tylko panie – wytworzyły szteg pięknych ozdób. Były to wisiory, bransoletki i kolczyki.

Część eksponatów panie postanowiły pozostawić do dyspozycji organizatora z przeznaczeniem na licytację podczas 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w Białośliwiu odbędzie się 10.01.2016 roku w sali GOK Białośliwie.